Tap to unmute

🌎 Jak bude planeta Země vypadat v roce 1 000 000 000 ?

Share
Embed
 • Published on Jan 22, 2022
 • Planeta Země v roce 10 000
  V roce 10 000 našeho letopočtu se bude softwarový systém potýkat s tzv. chybou desetitisíciletí. Problém roku 2000 ( v angličtině vyskytující se pod názvem Year 2000 Problem, zkráceně pak Y2K) byl výsledkem programování základních funkcí hardwaru a softwaru. Programátoři chtěli ušetřit počítačovou paměť a proto zapisovali rok jen pomocí dvou číslic. Některé programy přecházely z čísla 99 na 00, takže nebylo možné rozlišit, jestli se jedná o rok 1900 nebo 2000. Další programy přecházely z čísla 99 na 100, takže byl nadcházející rok interpretován jako 19 100. Už od 90. let 20. století se objevovaly obavy, co se stane s počítačovými programy dne 1. 1. 2000.
  Planeta Země mezi lety 20 000 až 50 000
  Žádný z nynějších živých jazyků v té době už nebude rozpoznatelný. Slovní zásoba se kompletně změní a nové jazyky budou ze současné slovní zásoby používat pouhé 1 % slov.
  V roce 50 000 naše planeta bude pravděpodobně čelit nové době ledové. Časem se Niagarské vodopády stanou součástí Erijského jezera.
  Planeta Země mezi lety 250 000 až 500 000
  Podmořská aktivní sopka Lōʻihi, která se dnes nachází zhruba 56 kilometrů od jihovýchodního pobřeží ostrova Havaj a jejíž vrchol se nachází přibližně 975 metrů pod hladinou moře, vystoupá nad její povrch a vytvoří tak nový havajský ostrov.
  Je velice pravděpodobné, že kolem roku 500 000 na Zem spadne asteroid o průměru jednoho kilometru, pokud nenajdeme způsoby, jak této srážce zabránit. Pád asteroidu nejen, že způsobí kráter o velikosti minimálně 400 kilometrů, ale taky zapříčiní vznik požárů na celé planetě. Díky tomu bude vzduch na Zemi nedýchatelný.
  Planeta Země v roce 1 milion
  Země se bude opět potýkat s další masivní erupcí supervulkánu. Ten bude chrlit popel o množství až 32 000 kubických kilometrů a navíc bude produkovat takové množství lávy, které by zaplnilo až 75 % Grand Canyonu.
  Tato erupce by mohla být podobná jako gigantická erupce supervulkánu Toba, ke které došlo v Indonésii na ostrově Sumatra zhruba před 75 000 lety. Tzv. Tobská katastrofa nastala v poslední době ledové a výrazně zhoršila klimatické podmínky. Po výbuchu supervulkánu došlo k vymírání živočišných i rostlinných druhů. Výbuch zapříčinil také hromadné vymírání lidského druhu, který se v té době silně rozvíjel.
  V přibližně stejnou dobu navíc Betelgeuse, druhá nejjasnější hvězda v souhvězdí Orion, exploduje v supernovu.
  Planeta Země mezi lety 2 miliony až 10 milionů
  Co se však týče života na naší Zemi, veliká část východní Afriky se odlomí od zbytku kontinentu a tím se vytvoří nová oceánská pánev.
  Planeta Země mezi lety 50 milionů až 100 milionů
  Afrika se srazí s Eurasií, čímž dojde k uzavření Středozemního moře a vytvoření úplně nového pohoří. Součástí tohoto pohoří by mohla být hora dokonce vyšší než Mount Everest.
  Ke srážce dojde také ve vesmíru. Mars se srazí s jeho měsícem, což bude mít za následek vytvoření prstencového systému, podobně jako je tomu nyní u planety Saturn.
  Skalnaté hory na území dnešní Kanady a Spojených států amerických se zcela rozpadnou,
  Všechny havajské ostrovy se ocitnou pod vodou.
  Je velice pravděpodobné, že do Země narazí asteroid podobný tomu, který před 66 miliony lety způsobil vymření dinosaurů. Tento asteroid by mohl být až 10 kilometrů široký.
  Planeta Země v roce 250 milionů
  Vzhledem k tomu, jak se pohybují nynější kontinenty, dojde na naší planetě k jejich opětovnému spojení dohromady v jeden kontinent, tzv. superkontinent, který bude vypadat podobně jako dříve Pangea. Jen s tím rozdílem, že tentokrát se bude jmenovat Pangea Ultima. Hovoří se taky o názvech Pangea Proxima, Neopangea nebo Pangea II.
  Planeta Země mezi lety 500 až 800 milionů
  Pravděpodobně dojde ke gama záblesku, který se objeví 6 500 světelných let od Země. Gama záblesk neboli zkráceně GRB (zkratka vycházející ze slov Gamma Ray Burst) je astronomický jev, během něhož dojde k uvolnění nesmírného množství energie ve formě záření gama.
  Náš Měsíc bude od Země již tak daleko, že úplné zatmění Slunce už nadále nebude možné.
  Množství oxidu uhličitého ve vzduchu se začne dramaticky snižovat až proces fotosyntézy již nebude nadále možný. Kyslík a ozon budou postupně mizet z atmosféry stejně tak jako veškeré formy života na Zemi.
  Planeta Země v roce 1 000 000 000
  Den na Zemi bude v tu dobu o několik hodin delší než je nyní. Rotace Země kolem své osy se neustále zpomaluje, takže den v roce 1 miliarda bude mít zhruba 28 až 29 hodin.
  Slunce bude zářit o 10 % více než je tomu doteď. Záření bude tak silné, že se nebude možné podívat dokonce ani na povrch planety Země bez nějaké ochranné pomůcky aniž by nedošlo k poškození zraku.
  Kapitola s názvem „Život na Zemi“ už ale bude u konce.
  Sledujte mě také na:
  ► Facebook : Protiproudu-...
  ► Instagram: protiprouducz
 • EntertainmentEntertainment

Comments • 248

 • Klein Österreicher
  Klein Österreicher 3 months ago +12

  Problém roku 2000 (Y2K) nebyl problémem počítačového hardware, ale problémem počítačového softwaru.
  Dnes cca 60 let od prvního elektronkového počítače existují první komerční kvantové počítače a obávám se, že v roce 10 000 n.l., tedy za 8 000 let, nebudou počítače podobné ničemu, co si dokážeme dnes představit. Může se stát, že za pouhých 50 let budeme schopni vytvořit počítače na takové úrovni, že do nich budeme moci přenést celé lidské vědomí.
  Naše biologická těla budou první vývojové stádium (larvou), která se ke konci lidského života vylíhne a přesune do elektronického světa, kde se staneme součástí nekonečně velkého kolektivního vědomí.
  V počítačových systémech budou přítomny osobnosti (duše) našich předků a člověk se stane defakto nesmrtelným. Pak se vydáme kolonizovat okolní vesmír, začneme zasévat život . V tomto stádiu vývoje nezávislém na fyzickém těle pro nás přestane být čas a prostor omezením.
  Je možné, že příjde i doba, kdy překonáme stádium elektronické existence a lidsvo bude existovat, tak jak to mnozí vizionáři předpověděli už pouze ve formě čisté energie nezávislé na fyzickém světe. PAk budeme možná schopni vytvářet i nové vesmíry atd....

  • Jan Prynych
   Jan Prynych Month ago

   Velmi zajímavý pohled, který čtu poprvé. Za mě palec nahoru

 • Jan Kříž
  Jan Kříž 3 months ago +7

  Tak předpokládám, že lidstvo se vytluče samo tak do 20 - 30 let. Pak by se mohla planeta vzpamatovat....

 • MARAK2007
  MARAK2007 3 months ago +11

  Myslím, že ak by sa odo dneška stal ten zázrak, že by sa dostal do povedomia širokej verejnosti projekt Venus a začal by sa realizovať, už za jednu dekádu by sme nás svet nespoznali - v dobrom zmysle tohto slova...

 • Martin Dussl
  Martin Dussl 4 months ago +11

  Zager a Ewans popsali budoucnost lidstva mnovem věrohodněji ve skladbě - In the years 2525. Co se týče doby za cca 1 miliardu let, zajímavě ten svět popsal A.C. Clarke v povídce Město a hvězdy. Jsem mile potěšen že tvůrce videa a vědci to vidí stejně jako A.C.Clarke.

 • Daniel Dušek
  Daniel Dušek 4 months ago +4

  vice takovych videí, prosim.. tvoje tvorbaje skvela jen tak dal

  • Light-CZ
   Light-CZ  4 months ago +1

   Děkuji ti moc za pochvalu 👍🤗❤️

 • Klinxter 1
  Klinxter 1 3 months ago +5

  Velká čast záleží jen na tom jak se ke své zemi budeme chovat. A jak se ke své zemi chováme tak si myslím že stačí 100000 let k tomu aby jsme se dočista zahubili.

  • Che sse
   Che sse 3 months ago

   @Josef Cerny jn

  • Josef Cerny
   Josef Cerny 3 months ago +1

   na to stačí 100-200 aby se tu nedalo skoro dýchat

 • Stanislav Gajdoš
  Stanislav Gajdoš 4 months ago +2

  Pri súčasnej situácii nevieme predpokladať, ako bude Zem na tom, keď sa Rusko pusti s USA do vojny.

  • Branislav Miartus
   Branislav Miartus 3 months ago +1

   Prestan. Nikto sa do Ruska nepusti a USA na to nemajú inak by už vojna bola. Všade a každý ich vyprasi

 • Buterfly love
  Buterfly love 3 months ago +2

  My jsme moudří. Tým chci naznačit že jsme moudrí a my všichni když zapojíme mozek tak dokážeme ubránit katastrofám ne světe takže bude na světe krásně myslím to tak že nájdeme nové druhy zvířat a vyřešíme problémy s odpadi a málo květinami a doufám že vědci nebo lidé co to dokážou navrátí život zvířatám, nebudeme líní a postaráme se o ovoce tak budeme mít krásnej ráj, když se o svět a nás postaráme budeme zdravý a štastný. :)

 • Pavel H
  Pavel H 4 months ago +5

  Zajímavé video sdílím, ps: rok 10 000. bude už quantový počítač ! S tím se dávno bude umět vyrovnat a NÉ JEN TÍM ;)

  • kostička CZ
   kostička CZ 3 months ago

   Vzdyt ten už je vyrobenej oficiálně

  • Light-CZ
   Light-CZ  4 months ago

   Děkuji 👍🙂

  • InFamous Ali
   InFamous Ali 4 months ago +1

   To bude mít PlayStation všechny fps za setinu a 20k zobrazení

 • Hovno
  Hovno 2 months ago +3

  Takže si uznejme že vlastně všichni žijeme úplně zbytečně 😃😳

 • LAMAR
  LAMAR 4 months ago +19

  Velmi zajímavé 🌏

  • nevím kdo
   nevím kdo 3 months ago

   @Livia Pusec tak to jsme asi sestry 🥱

  • nevím kdo
   nevím kdo 3 months ago

   @Livia Pusec radši buď sticha 😄

  • Che sse
   Che sse 3 months ago +1

   @Livia Pusec je to zajímavý proč by nebylo nikdo neví co se stane a když tomu nevěříš tak na to nekoukej

  • Livia Pusec
   Livia Pusec 3 months ago

   čo je na tom zaujímavé. je to iba subjektívny názor nejakého bla-bla typka. ja mám ùplne iny názor. toto je podla mna blud. a ešte s akym oduševnením to hovorï 🙄🙄🙄 totalne kraviny

 • Michael Is Best
  Michael Is Best 3 months ago +1

  Přál bych si vysvětlení proč by měl měsíc Marsu na něj spadnout??

 • Water Silent
  Water Silent 2 months ago

  Mohol by si urobiť ak video či bude možná kolonizacia ľudí ako v scifi filmoch a napr. Aj ohyvanie časopriestoru a cestovanie za hranice vesmíru a našej reality a pod.😃😃

 • Honza Teply
  Honza Teply 2 months ago +1

  11:23, ano, protože teplota varu vody je 47°C...

 • soukup_dominik_
  soukup_dominik_ 2 months ago

  Ono je dost možný že tohle zažily planety kolem nás a naše planeta je v naší oběžné dráze poslední neříkám že úplně protože nevíme co je ve vesmíru za další planety a lidstva.

 • Petr Tůma
  Petr Tůma 4 months ago +2

  Pangea se tvořila 1,3 miliardy let do současný podoby a za 250 000 let mají být kontinenty ve stejný podobě jako před 1,3 miliardy let a tak furt znovu? To mi nevychází. Jinak super video.

  • Petr Tůma
   Petr Tůma 4 months ago

   @Vladislav Novák Aha, tak ještě víc miliard let se tvořili dnešní kontinenty a za 250 000 let to bude stejné jako před miliardy let.

  • Vladislav Novák
   Vladislav Novák 4 months ago

   První kontinent "Vaalbara" se vynořil z praoceánu před zhruba 3,5 miliardami let.

 • Jozef K.
  Jozef K. 3 months ago +1

  Tak v roku 10000 sa ukáže že umelá inteligencia nie je až tak dokonalá keď nebude vedieť prejsť do roku 10001 😀

 • ONDRA
  ONDRA 2 months ago +1

  Wow, tak to doufám že lidi odlety jinam do jiného vesmíru.

 • Vilma Zbrankova
  Vilma Zbrankova 3 months ago +36

  To ví jen Bůh. Možná vše záleží na lidech jak se budou chovat k naši planetě . Je moře věci co je potřeba zlepšit . Třeba vzájemná komunikace - mírumilovná beze zbraní a válek . Řešit odpady , pitnou vodu , teplo…..

  • Martin Páleník
   Martin Páleník 2 months ago

   @hello👽 len chcem povedať že rodičia mi nič nehovoria , sami ma nechali si vybrať akou cestou chcem ísť aby sme sa chápali . Ja som sa vybral tou ktorá dava väčší a podložený dôkaz o tom ako vznikol vesmír a všetko okolo . Vedci a technika čím ďalej a viac dokazujú že ako to bolo, a ak mi teraz povieš že to Boch zariadil a že to bolo konane božiou rukou tak si iba človek čo sa nepozerá na veci z inych uhlov ale iba tým ktorí ti najviac vyhovuje, povedz mi prosím ťa niaky dôkaz že ježis si to iba cele nevymyslel , ukáž mi konkrétne veci "zázraky" čo urobil , celé je to vymyslene a doupravené ako sa to cirkvi hodí. Som fakt zvedavý že čo budú robiť keď sa potvrdí teoria veľkeho tresku co bude cirkev a všetky náboženstvá robiť. Povedz mi preco ked teda boh stvoril človeka a žiadna evolucia neexistuje , tak prečo sa živočíchy vyvíjajú podla toho v ktorej časti sveta žijú, preco su potom v afrike čierny ludia a na severnom pole alebo v severnych časriach biely ludia ?? Odpoviem ti : pretože sa prispôsobily danemu prostrediu " pre trochu nechápavejších " evolúcia . Veda ma potvrdené fakty narozdiel od kresťanstva napr ludia videli zjavenie ježiša , odkiaľ vieš že si to ten človek nevymyslel ako v dnešnej dobe napr hoaxy . Kresťania majú take odpovede ze to kvoli bohu a vsetko kvoli bohu . Je to smiesne ked sa nad tým zamyslíš. Ver si kludne hocičomu ale toto je viacmenej smiešne , nezpochybnujem nazory napr 10 bozí prikázani , to je super napr ale nadprirodzene javy ktoré niesú pravdive je blbosť.

  • Simonko_0
   Simonko_0 2 months ago

   @Liškoštěně kosti pračlověka? Logicky se to vyzkoumalo ze starých budov knih atd.

  • vojta salzmann
   vojta salzmann 2 months ago

   @Liškoštěně život není zázrak boha ale přirodi a evoluce

  • vojta salzmann
   vojta salzmann 2 months ago

   @Liškoštěně a máš dukas že jsme stvoření bohem žádní dukas není lol a pralidí jsou všude v muzeu

  • Simonko_0
   Simonko_0 2 months ago

   @Liškoštěně nějaký buuuh vole. Věda VĚDA. Nějaká vymyšlená postava posměšná. Pls ticho

 • Calvi
  Calvi 2 months ago +1

  Viděl jsem Futuramu tam to bylo ..:D fajn video ! :)

 • HSRP Weazel News
  HSRP Weazel News 3 months ago +3

  Stejnak teď kvůli vojně možná všichni zahyneme kvůli jaderným zbraním :(

  • MIROSLAV KONECNY
   MIROSLAV KONECNY 3 months ago

   Nie kvôli jadrovým zbraniam to sú len prostriedky na riešenie ale kvôli záujmom najmocnejších najbohatších najvplyvnejších ktorí tento svet riadia a určuju chod dejín a ľudstva podľa vlastných predstáv

  • Light-CZ
   Light-CZ  3 months ago +1

   🙁😲

 • Ivan 68
  Ivan 68 4 months ago +7

  KAM SMĚŘUJE LIDSTVO A NAŠE ZEMĚ
  TO SE LZE DOVĚDĚT OD TOHO KDO ZEM I LIDI STVOŘIL OD BOHA OTCE STVOŘITELE
  STAČÍ JEN CHTÍT A NAJÍT VE SVÉM SRDCI POKORU K TOMU CO NÁM LIDEM PÁN BŮH ZDĚLUJE SKRZE PÍSMO SVATÉ

  • Ivan 68
   Ivan 68 2 months ago

   @yinloveyang ON JE ALE NESROVNATELNÝ ROZDÍL V TOM
   ZDA SE POSTAVÍM ZA BOŽÍ SLOVO A JEHO SLOVO VNÍMÁM A PŘIJÍMÁM DO SVÉHO SRDCE JAKO JEDINOU MOŽNOU PRAVDU
   A NEBO TO SAMÉ UDĚLÁM VE VZTAHU K SOBĚ NEBO K JINÉ OSOBĚ
   JÁ VĚŘÍM BOŽÍMU SLOVU BIBLI VŠEMU CO NÁS UČÍ A NE JEN TOMU CO MOHU POCHOPIT NEBO VYSVĚTLIT

  • yinloveyang
   yinloveyang 2 months ago

   ..... a někdy předtím, možná potom jsem viděla toto video: ru-clip.com/video/uD4izuDMUQA/video.html
   Ono se to nevylučuje navzájem mezi sebou, mohou nastat oba scénáře, ale logická část mozku, které více se dá věřit, považuje, že pravděpodobnější scénář je to druhé video.. ale na druhou stranu... je to moc depresivní, takže nikomu neberte lidi v co věří, může to být jeho jediná motivace k životu a v to být lepším člověkem. Jen nesouhlasím s lidmi, co za každou cenu přesvědčují druhé o svém názoru/pravdě.

  • yinloveyang
   yinloveyang 2 months ago

   Viděla jsem hezký i když hodně amatérský film, kde Bůh i Ježíš Kristus sestupují znovu k zemi a soudí každého zesnulého v poslední den lidstva/světa, jak se to popisuje v poslední části Bible. Řekněme, že to vypadalo hezky, všem lidem dobré vůle to musí připadat, že mohou věřit v nějakou spravedlnost po smrti.... (pokračování v dalším komentáři...)

  • zinzulin
   zinzulin 3 months ago +1

   Ajeje

 • Lubomír Kaiser
  Lubomír Kaiser 4 months ago +5

  Jenom bych poopravil. Nešlo o změnu na 1910, ale na 1900.

  • Light-CZ
   Light-CZ  4 months ago

   Děkuji za doplnění 👍🙂

 • Ján Krnáč
  Ján Krnáč 2 months ago

  zaujímavá konšpirácia :)

 • Martin Skokan
  Martin Skokan 2 months ago +1

  Podle mě tu lidstvo nebude už v roce 2100 :)

 • Štěpán Šrýtr

  Super video! P.S je mi to jedno stejně se toho nedožijí🤣

 • David Dutka
  David Dutka 2 months ago

  možno to bude tak ako v seriáli Terra Nova , že to bude na zemi tak zle že nebudeme cestvat do buducnosti , ale do minulosti pre nový začiatok

 • Pekanix Pekanix
  Pekanix Pekanix 3 months ago

  Za 1000 000 let ze mě nic nezbude, takže super :D

 • Petr Cholenský
  Petr Cholenský 3 months ago +3

  Pěkné video😀

 • Crafting out of Scratch
  Crafting out of Scratch 4 months ago +4

  no jestli bude lidstvo na jiných planetách tak to nejspíš budou ty exo planety. Tam už nejspíš nebudeme muset hrát fantasy počítačové hry když ta planeta by mohla místy sama vypadat jak svět z fantasy hry :D

 • Jozef Potucky
  Jozef Potucky 4 months ago +1

  Súper mozno si trafil pozdrav se Spanielska 👍

 • Jaroslav Skuhra
  Jaroslav Skuhra 4 months ago +2

  Odhad bych bral snad jen v případě pohybu tektonických desek. Zbytek je jen ryzí fantazie. Každých cca 100 000 let se střídají klimatické cykly. Poslední doba ledová skončila cca před 10 000 lety, tedy ještě nějaký čas nenastane. Když vezmu v potaz obrovský technický pokrok za posledních 100 let, též se můžu domnívat, že létání mezi planetami za 100 let bude běžné, natož za 1 000 let. Může ale také dojít k nukleární válce a vše se může odsunout o 10 000 let. Pokud lidstvo přežije následujících 1 000 let, předpokládám, že asteroidy (správně planetky) budou těžit a tedy budou mít i technologie na to, aby si je nenechali spadnout na Zemi.
  Ano, je možné predikovat, že za 1 000 000 let budeme kolonizovat celou sluneční soustavu, stejně tak k tomu může dojít za 1 000 let, nebo až za 10 000 000 let - těch proměnných je příliš mnoho.

  • Jaroslav Skuhra
   Jaroslav Skuhra 4 months ago

   @D0M0SG0D A na to já jsem narážel. To že to neumíme dnes, neznamená, že za 100 let to nějak nedají dohromady. Higgsův boson byla do nedávna taky jen hypotetická částice, než prokázali její existenci. Proto jsem k odhadům co bude za 50 000 let skeptický, když nedokážeme odhadnout co bude za 100 let.

  • D0M0SG0D
   D0M0SG0D 4 months ago

   @Jaroslav Skuhra Samozřejmě ale hej neber to zle nebo že se chci hádat ale i ty sondy na marsu zadá se jim úkol ale i tak musí po určité době odeslat zpět data a odesílání z jiných planet je právě omezeno rychlostí světla a k warp pohonu
   (něco jsem na rychlo našel :D) jde jen o to že nebudu lhát tak jsem si o tom dřívě četl ale právě po pár článcích a vědeckých prací jsem se nad tím zamyslel prostě dokud někdo nepřepíše naše fyzikální zákony nic z toho nebude nikdy možné aby jsi mě špatně nepochopil je to 50/50 samozřejmě že bych chtěl aby to vše fungovalo a mohl v té době žít ale co když za 100 1000 100000 let
   zjistíme že nic z toho nefunguje a že zákony které byli v minulosti dány a hlavně einsten :D jsou ten vrchol hlavně by to byl zároven odpověd na to proč jsme se ještě nesetkali s jiným inteligentním životem
   Na papíře to celé vypadá nesmírně elegantně a efektně, v praxi se však ještě lidstvo k warpovému motoru ani vzdáleně nepřiblížilo. Už jen proto, že mnoho z nutných podmínek jsme zatím reálně ani nepozorovali, natož, aby se nám je podařilo uměle vytvořit. Podle některých fyziků by vytvoření takového warpového pole vyžadovalo trojnásobek energie obsažené v našem Slunci, podle jiných teorií několikanásobek energie celého vesmíru.
   Takže jo máš pravdu je to možné ale když si vezmeš i 3X energii slunce kterou ted má to je nepředstavitelné číslo třeba za 1000 10000 100000 let k tomu dospějeme

  • Jaroslav Skuhra
   Jaroslav Skuhra 4 months ago

   @D0M0SG0D Nic takového jsem nikde netvrdil a netvrdím. Jen jsem zmínil svůj názor k odhadům, jak to bude se Zemí a lidstvem v hluboké budoucnosti.
   Ty jsi sem začal motat teorii relativity.
   Warp pohon se nesnaží cestovat rychleji než světlo, ale díky zakřivování prostoru a tím si zkracuje cestu.

  • Jaroslav Skuhra
   Jaroslav Skuhra 4 months ago

   @D0M0SG0D Však já jsem tam psal odhad 100 - 1 000 let. Nejde na to pohlížet pohledem dnešních technologií. Stejně tak si před 100 lety ťukali na čelo drožkáři, že automobil je slepá ulička a dnes ty auta umí řídit sama (v ideálních podmínkách).
   Před 20 lety byl internet přes vytáčené připojení 56 kbs a dnes to jsou stovky Mbs.
   Ve zkratce - ne, nepředpokládám, že ty těžební boty bude někdo řídit ze země, ale že budou autonomní, stejně tak, jako přistála sonda Perseverance na Marsu, nebo doletěl James Webb Space Telescope na místo určení.
   Pokud tu probíráme budoucnost, tedy co bude za 100, 1 000, nebo 1 000 000 let, nelze se k odhadům dívat tak, jak je to dnes.
   Jules Verne si představoval, že k cestě na Měsíc se použije obří dělo a v budoucnu budou všichni létat v balónech. No dnes víme, že k cestování do vesmíru používáme Braunovy rakety a díky bratřím Wrightovým létáme letadly.

  • D0M0SG0D
   D0M0SG0D 4 months ago

   a zajímá se o vesmír ty si jen myslíš že jsi sežral všechnu moudrost tím že jsi někde něco přečetl vždy je vše diskutabilní i ta teorie relativity :)

 • peter krasnansky
  peter krasnansky 4 months ago +2

  Super videjko 👌🙂

 • Zdenka Martišková
  Zdenka Martišková 3 months ago +1

  To iste sa stalo v minulosti na Marse

 • Muraris
  Muraris 4 months ago +4

  Hlúposť! Sme tu a teraz, teraz treba riešiť problémy a nebudeme musieť odstraňovať následky, treba povýšiť prírodu a nie EGo! Sme v tom spoločne.

  • TECHNO TED MODERN
   TECHNO TED MODERN 4 months ago

   @Light-CZ díky za srdce

  • Light-CZ
   Light-CZ  4 months ago

   Souhlasím, jsme v tom společně 👍🙂 měli by jsme si jí vážit.

  • TECHNO TED MODERN
   TECHNO TED MODERN 4 months ago +1

   souhlasím a teď přesvědčit lidstvo aby tyto mýty nepoužívali a byli optimisti

  • Sheldon minicooper
   Sheldon minicooper 4 months ago

   Jako že je po nás. Vždyť jsme sebedestruktivní. A to jsme Tu jen triliontinu triliontin niceho

  • Sheldon minicooper
   Sheldon minicooper 4 months ago

   Lidstvo je vyřešeno do 150-200 let. Total

 • RealDawe
  RealDawe 4 months ago +5

  Super video!

  • RealDawe
   RealDawe 4 months ago +2

   Zasloužíš si ji😅

  • Light-CZ
   Light-CZ  4 months ago +1

   Děkuji ti za pochvalu 👍🤗❤️

 • KL MN
  KL MN 3 months ago +1

  Stěhuju se na planetu KOI ČAU😃✌️

 • jaroslav Majtán
  jaroslav Majtán 3 months ago +1

  Tak na Zemi nebude dýchateľný vzduch a akože na iných planétach, ktoré chceme kolonizovať je alebo bude...

 • Gabriel Tarackezy
  Gabriel Tarackezy 3 months ago +1

  To jsou ovšem jenom teorie. Ale pěkná představa. :)

 • Pavol Olšanský
  Pavol Olšanský 2 months ago

  Všetko čo tento autor povedal to je jeho teória

 • prečo
  prečo 4 months ago +3

  Skus zjistit jak bude vypadat země roce 2022 aš 2100 pls

  • prečo
   prečo 4 months ago +1

   @Malbo nejsem zrcadlo

  • prečo
   prečo 4 months ago +1

   @Malbo říkám ten pravý

  • prečo
   prečo 4 months ago +3

   A cos tim dokázal no

 • Dokonalá Pavlínka
  Dokonalá Pavlínka 3 months ago +1

  už ten rok 10 000 je scifi pro populaci xD s tím jak to tu vedeme dávám lidstvu jako druhu max 500 let

 • PavoukKarlos
  PavoukKarlos 4 months ago +2

  Super video

 • matej steinhauser
  matej steinhauser 4 months ago

  Když slunce zvíší zářivost o 10% tak by tady mělo být jen o 10% více světla, bylo by to skoro neroznatelný.Mezi Tím Země muže vytvořit novou kapalinu, nové rostliny, a život jaký neznáme. mohlo by to tu být jako Z Vesmirného podivu, který vidíme ve snu, o kterém vyprávěl Lovecraft, Nová kapalina, která by byla pro lidi jedovatá, a nedýchatelný plyn by mohli být životodarným kyslíkem pro tento jiný život co by na Zemi přežíval. Ten se nebude podobat tomu našemu

 • Nitramos Nitrámek
  Nitramos Nitrámek 2 months ago

  Mě spíš zajímá, jak bude vypadat v roce 2023 a ne v roce 1000000000. 🙄🙄

 • Tors Rive
  Tors Rive 2 months ago

  Aha, tak to nejdu do práce když to za miliardu let dopadne takhle

 • HOVMEN
  HOVMEN 3 months ago +3

  A myslíš že se 1 000 000 000 let bude RU-clip ??

 • Patrik Kmeť
  Patrik Kmeť 2 months ago

  Zaujímavé prepočty až je to neuveriteľné, pravda 1 000 000 000 je veľmi veľa rokov, pravdepodobne sa toho nedožijem. Prečo brať do úvahy možnosť, že by sa ľudia "zachránili" dade mimo zeme? Prečo by nemohli vyhynúť s ostatnými organiznami, čo s nimi po celé dlhé tisícročia žijú na zemi?

 • Martin Sulik
  Martin Sulik 4 months ago +5

  Dobré ráno

 • julianoskapal01
  julianoskapal01 3 months ago +1

  No tak to už sa mi neoplatí ani upratovať doma 🤣😂

  • Jana Vainerova
   Jana Vainerova 3 months ago

   Máte pravdu ! Taky už na to kašlu! Po těchto zprávách ještě uklízet...???!!!🤗

 • Aneta
  Aneta 2 months ago +1

  Je to záhadný

 • Lukáš Hiemer
  Lukáš Hiemer 3 months ago

  Jedna planeta podobná zemi je a je dvakrát větší než země je 3000 světelných letů daleko.

 • Zlatá Orchidea
  Zlatá Orchidea 3 months ago

  UI nic neřeší a nic nebude schopna vyřešit a to nikdy. Co se do ní nevloží, to v ní nikdy nevznikne. V jednoduchosti jde o rovnici, kam je třeba dosazovat proměnné. Tohle prostě k řešení lidských problémů nestačí. Tady je třeba podporovat lidskou inteligenci, lidské vzdělání, lidská řešení a lidskou vzájemnost. Aby vše neztratilo právě na lidskosti a smyslu. Protože cizí řešení jsou vždy nepochopitelná a proto i neudržitelná. My, tedy celé lidstvo, musíme sami sebe najít, jako celé lidstvo, abychom byli schopni rozhodovat v měřítkách celého lidstva o počtu lidí, o pitné vodě, o plodné zemi, o potravě pro všechny, o energii i o tom v jaké společnosti a jakým způsobem budeme všichni žít. A k tomu není třeba likvidovat národy ani jiné kultury. Zato je třeba úplně se zbavit bezcenných nepoužitelných ideologií. Je třeba umět posoudit nezbytné, nutné, potřebné, postradatelné, zbytečné a škodlivé, nebo přímo životu nebezpečné. Tohle mohou lidé udělat vědomě a sami, dokonce to i stále dělají, jenže s rušivým vlivem zbytečných a škodlivých ideologii a politik. Proto výsledek neodpovídá záměru a odpovídat nemůže. Vždyť pokud lidé věří ve svou zbytečnost, nebo škodlivost nikdy nepříjdou k ničemu užitečnému. Pokud věří v nelidské ideály, také se nebudou schopni nikam pozitivně posunout. Víra ve válečné konflikty jako řešení sociálních, kulturních, politických, etnických, surovinových, nebo morálních problémů vede k sebedestrukci a k radikální selekci všeho živého. To vše jsou výzvy které rozhodnou o životě na celé planetě. Těžké to není, pouze se to těžké zdá.

 • Dolej Olej
  Dolej Olej 4 months ago +2

  Rok milión už bol teraz je rok 1 002022

 • Danslinger Music
  Danslinger Music 2 months ago

  Aby jsme věděli , jak bude vypadat planeta v roce 1 000 000 000 tak se musíme vydat 3,5 Miliárdy zpátky , ne , dělám si srandu , kvalitní video :D

 • Kaiji B.M
  Kaiji B.M 4 months ago +8

  Myslím že tohle je těžké scifi , nemůžeme pořádně konstatovat co bude za 100 let , nýbrž za 200 tisíc nebo víc. Určitě bych to nebral moc vážně

 • klarka popovic
  klarka popovic 3 months ago

  Dobrý den. Jak víte, co se bude dít ? ( jen upozorňuji že to není hate ). Rozhodně nikdo neví co se bude dít... Je tu spousta nebezpečí covid, globální oteplování, válka, a také ty dopady meteoritu... Je to smutné, ale je to tak. Když nějakým způsobem Rusko porazíme, stejně od něj nebude klid. Covid_19, je to nemoc, taky se sní musíme poprat. Globální oteplování je taky naše zkáza, ale to je asi jediné co my můžeme změnit. A meteorit, sama se o to zajímám ( chci složit zkoušky na let do vesmíru...), ale každý mění svůj směr... Nikdy nebudeme v pohodě...

 • Geometrido
  Geometrido 3 months ago

  Slnko má 10 bilión rokov máme iba 5 bilón 😱😱

 • Lucie Poláčková😆
  Lucie Poláčková😆 3 months ago

  Moc hezké video,ale obávám se,že za 100 let bude našem planeta naprosto neobyvatelná. Jen za posledních 100 let,jak se stihla zdevastovat. Za 500 let bude zem vypadat jako zdevastovaná vyprahlá zubožená koule. Člověk si pokoj nikdy nedá,dokud bude mít možnost rabovat,ničit zem ve svůj prospěch,tak tu za pár let nebude nic. Různé nemoce,mutující viry atd. Člověk se zničí sám za pár let, nebude to dlouho trvat. Děkuji za krásné video.👌👌👌👌👌👍👋

 • Matěj Hájek
  Matěj Hájek 4 months ago +2

  Neumějí vyresit dnešní dobu a vedi co bude za 250milion let 🤣🤦‍♂️ totální sračka

 • Jan Kůs
  Jan Kůs 15 days ago

  A to se asi neví ale určitě to je z budoucnosti

 • Kino Sokol
  Kino Sokol 3 months ago +2

  já to nechci:(

 • František ščibráni
  František ščibráni 2 months ago

  Možno už za 200 rokov skapeme a bude

 • Dingo
  Dingo 3 months ago +2

  V tý době mi to už bude víte kde. 😅

 • Maťoboost13
  Maťoboost13 2 months ago

  Zaujímavé

 • Gabriela Kubastova
  Gabriela Kubastova 19 days ago

  tak proč tu planetu ničíme to bude spíš super karma

 • Matěj Hájek
  Matěj Hájek 4 months ago +1

  Plus asteroid no🤣🤣🤣 každej rok snad leti na naší planetu a každý rok se ho snaží odchýlit 🤣🤣🤣

 • Milan Galuška
  Milan Galuška 4 months ago +1

  Video je zajímavé.
  1. Teorie předpokládaného faktu. (To, co je možné vidět a posuzovat jako kámen, je možné na základě dřívějšího zkoumání kamene, a díky dokazatelně znatelného poznatku tohoto vědění předpokládat dále, že se později kámen rozpadne v písek. Tedy předpokládat to, co se s kamenem stane v budoucnosti). Na tomto základě je možné odhadnout teorii předpokládaného faktu.
  Proto se ve videu poukazovalo na to, že se některé horniny rozpadnou. Tedy to, co je uvedeno ve videu, je lidská logika vědy o tom, co zná. V tomto případě jde říci, že v roce 1980, si lidé uvědomily, že budou řešit přemnožení této planety lidstvem. Je to důvod, proč se konkrétně v tomto videu tato problematika uvádí. Pokud si toto člověk uvědomí, stejně tak i možné populační příčiny zániku, bude uvažovat nad tím, že by mohl nastat další dopad onoho předmětu. Na tomto základě je dále stavěná teorie o válce, a posuzována v první řadě jako lhostejnost k ostatním, píchá a ego, tedy dokazování si suverenity státu, v druhém případě vyřešení problematiky přemnožení planety lidstvem. V pozdější fázy onoho případného dění začne člověk uvažovat o záchraně sebe sama a jiných. I proto se ve videu nachází vesmírné lodě. Začne uvažovat i přesto, že to zatím neproběhlo. Stále je to teorie předpokladu toho, co víme z dřívější doby, a pořád stejný kámen, který nedokážeme zvednout a odhodit. Dále je to uvědomění si nejkritičtějších a alarmujících prvků destrukce. Jde o ucelené uvědomění si problematiky, možný příčin, za jakých podmínek by tomu tak mohlo být. Sopka, nedostatek vody a proč by tomu tak mělo být a za jakých podmínek, gama záření v budoucnu... Na tomto základě je vše možné stavět jako teorii nepravděpodobnosti.
  2. Ale jsou i jiné teorie, třeba nás přiletí zachránit takový ti, před námi samými, a sami nám nabídnou nové technologie k naší záchraně. Každopádně tato druhá teorie se zdá jako nepravděpodobná, protože o nich nevíme, pouze je tušíme. Mimo jiné, proč by to dělali.
  Ale skvěle jste video zpracoval.

  • Pavel H
   Pavel H 4 months ago

   Velmi zajímavá informce :) Dík. ps: ". Mimo jiné, proč by to dělali." NO JÁ SI TAKÉ ŘÍKÁM, ALE JE TU .. Protože 1 modrá plná života "Petriho miska" se musí zachránit.;)

 • legendary ball
  legendary ball 3 months ago

  je to dobré ale v roce 10 000 už spadne meteorit nebo asteroid

 • Jojoba
  Jojoba 3 months ago

  Vsetko je v pohybe. Nic netrva vecne.

 • František Králik
  František Králik 3 months ago

  Pán Boh tuto zem zavrhne a bude daná nová zem. Biblia, Zjavenie Pána 21, 1 A videl som nové nebo a novú zem, lebo prvé nebo a prvá zem boli pominuli, a mora už nebolo;
  A to už skoro. Žiadne milióny rokov.

 • ROGUE THE LEGENDARY
  ROGUE THE LEGENDARY 4 months ago +2

  Bez urážky, ale existence lidí do roku 10 000 a dál mi příjde až moc optimistický názor

  • Liškoštěně
   Liškoštěně 3 months ago

   @TECHNO TED MODERN Auta nenahradí elektroauta, to je nemožné. Víš kolik s tím je komplikací. Ano konec se blíží

  • Dan Stormy
   Dan Stormy 4 months ago

   @TECHNO TED MODERN ?? co to ma spolecneho s nejakymi auty? Nejsi na drogach? Takove sasky mam nejradsi.

 • CZECH MAFIAN GAME
  CZECH MAFIAN GAME 3 months ago

  Ale přeci už rok 10000 byl

 • 🌘_moon drop_🌒
  🌘_moon drop_🌒 2 months ago

  Dnešní putin:ups😳😄

 • Radek Pospíšil
  Radek Pospíšil 2 months ago

  Myslím že tyto otázky nás opravdu nemusí zajimat

  • yinloveyang
   yinloveyang 2 months ago

   Kdyby byli jen lidé jako Vy, tak jsme ještě možná na stromech, přinejlepším ve středověku 😔😔

 • Koxxoo Kox
  Koxxoo Kox Month ago

  Ten rok nepríde. onedlho tu duté koniec sveta 😂😂😂

 • hojako9
  hojako9 2 months ago

  jakoby on bude problém tu 1mld dát když slunce už teď celkem dělá bordel

 • Bone
  Bone 3 months ago +2

  Vtipné scifi...

 • Mato&cool Cool
  Mato&cool Cool 3 months ago

  Čakám tu Futuramu

 • EVČA
  EVČA 4 months ago +5

  Je 6:00 ráno a ty se rozhodneš vidat video🤣🤣🤣

  • Sybolka
   Sybolka 4 months ago

   No, ten upload :-)

  • Light-CZ
   Light-CZ  4 months ago +1

   Přesněěě😂😂

 • Super Conder
  Super Conder 3 months ago +1

  To je okomentovane ako od Riddle

 • Peter Pokštefl
  Peter Pokštefl 4 months ago

  🤣🤣🤣

 • Daniel Wolf
  Daniel Wolf 4 months ago +1

  Hezky zpracované video. Nic méně si myslím že nic z toho co je řečeno ve videu o lidstvu, ne o naší planetě se nestane. Podle velmi optimistických předpokladů se nám povede do roku cca 2046 vytvořit UI na úrovni všeobecné UI, a přechod k umělé super inteligenci bude zřejmě extrémně rychlý, a stane se zřejmě bez našeho vědomí. A to změní vše. Jsou asi 2 nejpravděpodobnější možnosti jak to dopadne. Buď nás odstraní, nebo asi nejvíce možná varianta je že aby jsme dokázali přežít její příchod, budeme se s ní muset spojit, a tak lidstvo jako takové zanikne. Co se týče naší planety tak je možné i zabránit její zničení naší hvězdou. A to tak posunutím na oběžnou dráhu Marsu, ale to se dnes zdá prakticky nemožné. Líbí se mi citát od jednoho autora, nebudu ho teď hledat, ale zní takto: Neexistují těžké problémy, existují jen těžké problémy pro určitý stupeň inteligence. Jak se posunete jen o kousek dále, některé problémy se z nevyřešitelných stanou triviální. A jak se posunete o významný kus dále, všechny problémy se stanou triviálními. Takže třeba ještě za naších životů se toto vše může stát. Jinak naše planeta zcela jistě zanikne úplně, když se nepokusíme to nějak zvrátit. Za zhruba 6 miliard let až se naše hvězda změní na červeného obra, pohltí Merkur, Venuši, a Zemi.

  • Daniel Wolf
   Daniel Wolf 3 months ago

   @Jakub Šťastný Kubo, zkus si někdy přečíst nějaký odborní článek, knihu, nebo podívat se na pár kvalitních dokumentů, mohu ti jich doporučit stovky. Jinak Terminátor nebyl špatný film, ale "realita" je tam řekněme hodně naivní.

  • Jakub Šťastný
   Jakub Šťastný 3 months ago

   Ty jsi se díval na Terminátora 🤖 že ?

 • emil angelovič
  emil angelovič 3 months ago

  z pohľadu zdravého rozumu = SOMARINA

  • Systew
   Systew 3 months ago

   Co to slovo znamená?

 • Lerkys
  Lerkys 3 months ago

  Nebude🤣

 • Jaroslav Kaščák
  Jaroslav Kaščák 4 months ago

  Planéta už nebude existovať

 • Jakub Šťastný
  Jakub Šťastný 3 months ago

  Docela hloupost

 • Super Conder
  Super Conder 4 months ago +3

  První

 • Miroslav Matejik
  Miroslav Matejik 3 months ago +3

  Dementi ....

 • Truth hunter
  Truth hunter 4 months ago

  V roce 1 000 000 000 už nebude existovat

 • Martin Miseje
  Martin Miseje 20 days ago +1

  Kto dá diva v roku 100 000

 • Marek Pšenička
  Marek Pšenička 3 months ago +1

  Budem rádi když se do 10 let nevyhubime sami.. Teď nás nutí povinné se očkovat a za chvíli se budeme povinně čipovat!?

  • Light-CZ
   Light-CZ  3 months ago

   🙁👍je to smutný,to jo.🙁