Зоря не исключает, что Кирилл Гундяев может признать автокефалию ПЦУ

Share
Embed
 • Published on Feb 28, 2019

Comments • 40

 • Захар Верминский

  Вот этот ещё полудибильный Кастратий...

 • толя поля
  толя поля 10 months ago

  Пусть для начала рога отпиляет и копыта счешет

 • Александра Николаева

  Не плюй в колодец, ряженый! Тем более в.. Днепр!

 • Орися Рущак
  Орися Рущак 10 months ago +2

  Зоря Євстратій Ви розумна людина,ми пишаємося Вами!!!Слава Україні!

 • Виталий Бондаренко

  Существование РПЦ противно Символу Веры Православного Христианства. 9й Символ Веры гласит: "Верую в Единую Святую Соборную АПОСТОЛЬСКУЮ Церковь". РПЦ апостольская церковь? Нет. У РПЦ есть Томос, дарованный Апостольской Церковью? Снова нет! Вывод: РПЦ это СЕКТА. Очень нам надо признание какого то сектанта)))

 • Светлана Носковская

  Вот если признает то точно в церковь тогда ходить не буду

 • Виталий Кузнецов

  лучшее место для встречи гундяши со "своим" народцем (т.е. пятой колонной пути в Украине) - в аду, в самом горячем месте!

 • Денис Юрьевич Гуркин

  Как противно слушать этот металлическй голос!@!

 • Romul Sheridan
  Romul Sheridan 10 months ago

  Щось Зоря мутить...😒😒😒😒😒😒😒😈

 • ЛЮБОМИР СТРИКОВСЬКИЙ

  кому потрібне те признання,не піар тих підарів.

 • Николай Стариков

  А зачем ПЦУ признание со стороны КГБшено- сталинской секты?

 • Brain Rinse
  Brain Rinse 10 months ago +5

  Гундяев трус

 • Kvill UA
  Kvill UA 10 months ago +9

  Гундяй и с охраной не появится....

 • Airon Stalker
  Airon Stalker 10 months ago +8

  Не важно, что он признает. Важно, что этот лубянский прапорщик, верный пес плешивого упыря никогда не изменит своей змеиной сущности и никогда его челядь в виде НКВДэшных попов стукачей не станут настоящими верующими. Это вечные сотрудники лубянских стен и комерсанты прквращающие религию в доход! Это важно и это печально. Радует то, что ожно писать и обсуждать темы, без тупых коментариев путиноидных лубянских тролей! Спасибо дедушке Трампу!! 👍😊🔆🔆🔆

 • Вася Петров
  Вася Петров 10 months ago +8

  він тут і нах не потрібен,цей гуня.

 • Ігор Бойко
  Ігор Бойко 10 months ago +5

  Кирил может и не признает, а вот его приемник неприменно сие сделает

 • Михаил михаил
  Михаил михаил 10 months ago +1

  Люди уже поняли дявольские уловки которими раскольники терзают церковь..путин керил руский мир здраво мислящий духовний человек понимает и невидется на ето..но втягивая насильно людей в раскол опомнись сними из себя священические одежди спасеш себя и тисячи других людей...

 • Yellow Rhinoceros TV
  Yellow Rhinoceros TV 10 months ago +19

  В Москве пускай молиться со своим народом при чем здесь Украина у нас своя свадьба у вас своя нечего народ лбами сталкивать

 • Ольга Величко
  Ольга Величко 10 months ago +3

  Мечтай зоря

 • Андрей Хоруженко

  губу закатай.

 • NE BRAT
  NE BRAT 10 months ago +19

  Керилу ни до ни после нечего делать в Украине

 • Михайло Ватаманюк

  ТРИЧІ НЕКАНОНІЧНА
  Із середини XV століття і до кінця XVI століття митрополити московські не визнавалися Вселенськими патріархами. І лише вкінці XVI століття московській (світській!) владі вдалося добитися автокефалії для православної церкви у своїй державі. Зроблено це було шляхом погроз, шантажу й підкупу. Томосу ця церква так і не отримала. Нинішній патріарх Московський Кирило (Гундяєв) свого часу був висвячений Філаретом (в миру Денисенко), якого та сама РПЦ пізніше піддала анафемі. Ось і питаннячко, а чи є «канонічним» патріарх Московський? Звісно, московські «каноністи» знайдуть виправдання такому казусу. Та все ж…
  Тепер, коли Вселенським патріархом відновлена Київська митрополія, яку в 1686 році незаконно захопила Московська патріархія, і Православна церква України (ПЦУ) вже отримала томос, виходить, що філія РПЦ, яка продовжує іменуватися Українською православною церквою в єдності з Московським патріархатом (УПЦ (МП)), є «тричі неканонічною». Адже її глава, предстоятель, митрополит Київський Онуфрій не має права іменуватися митрополитом Київським. І взагалі УПЦ (МП) перебуває на не своїй канонічній території. Тобто маємо відверте ігнорування цією церквою православних канонів.
  Зрозуміло, Москва робитиме все можливе, щоб утримати парафії УПЦ (МП) від переходу в ПЦУ. На це кинуті чималі ресурси. Достатньо лише глянути, яку інформаційну війну розв’язала навколо питання томосу для ПЦУ Москва. У хід йде все - спекуляції на проблемах становлення ПЦУ, перекручення фактів, а то й відверта брехня.
  Тут маємо цікаву ситуацію. У народі кажуть: не копай ближньому яму, бо сам туди впадеш. УПЦ (МП) якраз у часи незалежності України «копала таку яму». Не треба говорити про «братню любов» до православних України, які не захотіли йти під філію РПЦ, а прагнули мати свою незалежну церкву. Скільки проклять, анафем впало на їхню голову від кліриків УПЦ (МП). Що тут говорити про «християнське смирення й любов»!
  При цьому духовенство УПЦ (МП) спеціально спекулювало на питаннях канонічності. Воно розказувало, що лише воно є канонічним, а представники інших православних церков неканонічні і, відповідно, спасіння їм не буде.
  Тепер ситуація є діаметрально протилежною. УПЦ (МП) стала в Україні неканонічною. Зрештою, вона може втратити свій юридичний статус, якщо не змінить назву - адже цього тепер вимагає відповідний закон, ухвалений Верховною Радою.
  Однак керівництво УПЦ (МП), щоб втримати позиції, і далі розповідає про свою «праведність», а прихильників ПЦУ називає розкольниками, фактично сіючи релігійну ворожнечу.
  Та будемо сподіватися, що віруючі, які нині ходять у храми УПЦ (МП), зрозуміють, що ця церква живе не за православними канонами. А її керівництво як служило, так і служить Москві.
  Хай і не так швидко, але відбувається процес переходу таких віруючих і навіть окремих священиків УПЦ (МП) до ПЦУ. Є надія, що цей процес триватиме далі. А надання томосу ПЦУ лише його інтенсифікує.
  Петро Кралюк - проректор Острозької академії

  • Sergey D.
   Sergey D. 10 months ago

   Дякую

  • ema kara
   ema kara 10 months ago +1

   Дякую за коментар. Було би добре, як би священники зрозумілою прихожанам мовою доносили об'ктивну інформацію.

 • Іван Мельничук
  Іван Мельничук 10 months ago +2

  Щось зоря буковки плутає, може УПЦ, а не ПЦУ?

  • Kvill UA
   Kvill UA 10 months ago

   @Іван Мельничук по русски говорим... Твои попытки тебе по русски говорят же ..
   Да это одно и тоже, что положение что пожатие...
   Один фиг к исторической церкви отношения не имеет... Для этого и придумано и практикуется.

  • Іван Мельничук
   Іван Мельничук 10 months ago

   @Kvill UA, щось ви геть в православних канонах плутаєтеся. Не рукостискання, а рукоположення (на рукопожатие, а рукоположение), а це тобі не просто так, а церковне таїнство - хіротонія. Без апостольського перейняття церква не може вважатися православною. І РПЦ та УПЦ так не "примазалися" до православ'я, а були завжди його частинами, оскільки мають НЕПЕРЕРВНЕ апостольське перейняття.
   Правда, в католицтві та англіканстві теж існує це поняття, тільки підхід дещо інший. Так що УПЦКП-УАПЦ не могли би стати навіть англіканськими)
   Зайди у вікіпедії на статтю "томос", там, окрім порошенківського, ще 8 прикладів томосів про автокефалію. А церков 15. Отже, щось не сходиться твоя теорія про "связь через томосы".
   Афон належить до Конст. патріархату, тому мусив визнати, але навіть попри це НЕ визнали 13 з 20 монастирів. Кіпр не визнав, це брехня. І жодна інша церква не визнала.
   Основа православ'я - в серцях людей, а не в "исторических центрах".
   УПЦ - церква не Росії, а України. Найбільша конфесія держави і єдина визнана православним світом церква України. А канонічність створення ПЦУ під величезним питанням, бо це просто об'єднання двох самопроголошених організацій.
   Офіційна мова УПЦ - українська, а російську використовують там, де цією мовою говорить населення.
   А ви не розумієте українську, тому хочете щоб я перейшов?

  • Kvill UA
   Kvill UA 10 months ago

   @Іван Мельничук
   Говори по русски, ты же можешь своим руководством по русски разговариваешь...
   Твое руководство, лишь номинально несёт фигню про церковно славянский... В реальности они все, и всегда говорят по русски...
   И ты говори со мной по русски.
   .... тоесть Московитов церковь освятили через Рукопожатие.... Да ладно ... Ты это серьезно ???
   И заметь кстати, ещё одна черковь... Подобной брехней, оправдывает свое существование !!!
   Англиканская церковь...
   Которая создана, потому что Король Англии, не мог обойти запрет папы на развод.... И все !!!
   Так же само московиты, не знали как примазаться к православию....
   Придумали рукопожатие.
   Что бы ты тут не сочинял про рукопожатие....
   Реальность такова все каноничные, православные церкви связаны Томос, и ты БРЕШЕШЬ что ты этого не знаешь...
   Более того, Вселенского патриарха в его решении поддержал Афон, и Кипр...
   А это историческая основа православия.
   ПЦУ церковь законная, и основана по всем канонам.... Исторических центров православия.
   ПЦУ МП... Это церковь с центром в Москве...
   И будет правильно если вы будите осуществлять свою деятельность в России...
   Говори по русски, ты же говоришь со своим руководством по русски...

  • Іван Мельничук
   Іван Мельничук 10 months ago

   @Kvill UA, почитайте хоч би у вікіпедії, що таке апостольське перейняття/приємство/спадкоємство і тоді будете про це говорити.
   "Все провославные церкви имеют связь через томос от Вселенского патриархата" - це повна маячня. Ніде в православних канонах і близько такого немає. Половина церков ніякого томосу не мають, адже томоси - це практика автокефалій XIX сторіччя. Та й автокефалію надає не якийсь фіксований патріархат, а кіріархальна церква, тобто та, в юрисдикції якої церква була на момент надання автокефалії. До речі, не існує ніякого "Вселенського патріархату", а Вселенский патріарх - це лише остання частина традиційного титулу Константинопольского патріарха, як, наприклад, в Антіохійського патріарха - 13-ий апостол і суддя вселенної.
   Церковно-слов'янською мовою моляться всі православні слов'яни. І не така вона нам і не рідна.
   Я сприймаю історію об'єктивно. Так, були гризні з різними народами. Але це ніяк не спонукає переходити з канонічної церкви до самопроголошеної організації.
   Я вам не вказую, якою мовою писати, тому і ви мені, будь ласка, не вказуйте

  • Kvill UA
   Kvill UA 10 months ago

   @Іван Мельничук у тебя с мозгами все нормально ???
   Московия основана в каком веке ?
   В каком веке появился московский патриархат ??
   Какой нафиг опостол дожил до этого момента ??
   Кого вы там принимали, и как ты можешь молиться на неродном тебе языке...
   Пёс шалудивый, хватит сочинять...
   Московия никакого отношения к мировому православию не имеет...
   Православная, или ортодоксальная церковь образована путем раскола единой христианской церкви на Западную Католическую с центром в Риме, и Восточную Православную с Центром в Константинополе....
   Где тут апостолы ???
   Все православные церкви имеют связь через Томос от Вселенского патриархата....
   Церковь Московитов Томочка не имеет и точка.
   Церковь Московитов кроме лжи , не имеет никакого отношения к мировому православию исторически.
   А про ваши книги я вообще молчу.... Вы по какому переводу Библии молитесь ???
   А про мову заканчивай, ты прекрасно знаешь что Московия сделала все чтобы язык твоих родителей уничтожить, запретить.... И именно они его называют свинячей мовой...
   Каким же дерьмом нужно быть , чтобы родится на земле которую московиты годами заливали кровью украинцев, и. Нести бред вроде твоего...
   Урод ты....
   И говори на русском .. ты же можешь.

 • Jnznyj1chelovek
  Jnznyj1chelovek 10 months ago +22

  А куда этот ФСБешный ряженый клоун без томоса денется? Конечно признает, что-бы еще некоторое время поприкидываться кем-то, пока его не спросят однозначно , кто оно такое? Но спрашивакть уже будем не мы. Оно для нас с декабря 2018 года никто и зовут его никак.